Čokoládový dortík bez cukru

Čokoládový dortík s malinami

Recepty

Kdo by neměl čas od času chuť na čokoládový dort? Klasické varianty bývají opravdu velmi kalorické a jejich rádoby zdravější verze na tom s nutričními hodnotami nejsou lépe. Různé ,,low carb“ nebo ,,raw“ recepty jenom zaměňují energii z mouky a cukru za energii z ořechů, tedy z tuků a výsledkem tak bývají kalorické a tukové bomby.

To, co při hubnutí potřebujeme, je dortík, který bude mít hodně bílkovin, nepříliš tuků a pokud možno žádný přidaný cukr. Zároveň by měl zůstat vláčný. Abychom mohli říci, že jsme si na něm opravdu pochutnali. Že je to výzva? Ano, ale ne neřešitelná.

 

Pár základních surovin, 10 minut vašeho aktivního času a máte slušně velkou porci na dopolední nebo odpolední svačinu. Nebo s ním ,,vyřešit“ Valentýna 🙂

Příprava je úplně jednoduchá, vystačíte si se třemi miskami na míchání a zapékací formou o velikosti 20 x 20 cm. Suroviny nejspíš máte doma, možná jen dokoupíte čerstvé maliny, hořkou čokoládu a proteinový prášek. Některé proteiny mají už i v Lidlu nebo v Dm drogerii, Teta drogerii a samozřejmě na e-shopech Aktin, Ronnie a 4 Slim a mnoha dalších.

 

Suroviny na 4 porce

Korpus

 • 40g hořké čokolády se 70 % kakaa
 • 30g másla
 • 3 lžičky rumu
 • 1 lžička instantní kávy
 • 2 vejce
 • 100g bílého jogurtu (například Hollandia)
 • 30g čokoládového proteinového prášku
 • 15g mouky (opravdu jen 15g!)
 • 10g kakaa
 • špetka soli
 • 1 a 1/2 lžičky prášku do pečiva

Krém a dokončení

 

 

Příklady použitých proteinů, můžete to být ale jakýkoli máte doma, ideálně syrovátkový (whey).

 

Postup

Předehřejte troubu na 160 °C.

Do první misky dejte rozehřát čokoládu s máslem. Rozmíchejte a přidejte instantní kávu, která zesílí čokoládovou chuť. Přidejte rum, znovu promíchejte a nechte trochu zchladnout.

V druhé misce smíchejte suché suroviny: proteinový prášek, mouku, kakao, špetku soli a prášek do pečiva.

Ve třetí misce prošlehejte metličkou vejce a potom přidejte jogurt. Po mírném vychladnutí čokolády opatrně vmíchejte vejce a jogurt. Prošlehejte metličkou.

K mokrým surovinám po částech přidávejte suché a promíchávejte metličkou.

Připravenou směs rozprostřete do zapékací nádoby o rozměrech 20 x 20 cm vyložené pečicím papírem.

Pečte po dobu 20 minut.

 

Hned po dopečení odložte na mřížku vychladnout. Po vychladnutí nakrájejte na 4 díly.

 

Nutriční hodnoty čokoládového dortu – samotného korpusu

4 porce 1 porce
Energie(kJ) 3560 890
Bílkoviny (g) 52 13
Tuky(g) 52 13
Sacharidy(g) 40 10
Vláknina(g) 4 1

Na krém smíchejte řecký jogurt se sladidlem, navrstvěte na koláč a ozdobte malinami.

 

Nutriční hodnoty čokoládového dortu s řeckým jogurtem 5 % tuku a malinami

4 porce 1 porce
Energie(kJ) 4424 1106
Bílkoviny (g) 68 17
Tuky(g) 60 15
Sacharidy(g) 60 15
Vláknina(g) 6 1,5

 

 

Další podobné recepty

Lehký tvarohový koláč

Švestkový crumble s ricottou

Dýňové muffiny bez cukru

Banánový koláč s řeckým jogurtem

Facebook

Články, testy a recepty

Jídelníček na listopad

  Listopadový jídelníček vám zboří možná hned několik zažitých mýtů. Žili jste v přesvědčení, že si nemůžete dát při hubnutí k snídani volská oka, k obědu segedín a k odpolední svačině tiramisu? Ale ano, klidně, pokud se budete držet uvedených surovin a gramáží. Tím se vám podaří udržet energetickou hodnotu, při které budete hubnout, a […]

Jak si vybrat svůj první proteiňák?

Dotaz Zajímalo by mě, jak si mám vybrat proteinový nápoj tak, aby mi vyhovoval? Na co se mám při výběru dívat a jaká je šance, že mi bude opravdu chutnat? A proč se teď tolik doporučují? O tom, že jsou bílkoviny, neboli proteiny při hubnutí zcela zásadní, se dnes už nikdo nehádá. Vyšší obsah bílkovin […]

Komplet 7 e-knih za výhodnou cenu

Soubor všech 7 e-knih můžete mít na jedno kliknutí. Chtěli byste si pořídit všechny e-knihy najednou? Je to možné a snadné. Cena 650 Kč   Jaké tituly soubor obsahuje? Praktický návod na zdravé hubnutí cena 350 Kč Základní kniha, která vám pomůže porozumět základům zdravého hubnutí, poradí s výběrem potravin a sestavením jídelníčku. Každý rok […]

Web rozumnehubnuti.cz – nezávisle a bez reklam

MUDr. Václava Kunová

Webové stránky provozuje MUDr. Václava Kunová, která se na tomto prostoru věnuje psaní nezávislých a nekomerčních článků o tématech, která vás zajímají.

Patří mezi ně také vyvracení mýtů a polopravd v oblasti výživy a hubnutí.

Užitečné informace převádí až do praktických řešení, tedy receptů, jídelníčků a dalších konkrétních tipů.

Již od roku 2008.

Baví mě, když má jídlo šmrnc – rozhovor MUDr. V. Kunové pro OnaDnes.

Moje knihy o výživě a hubnutí

60 večeří pro zdravé hubnutí 2021

Recepty na rychlé studené a teplé večeře složené jen z bílkovin a zeleniny. Kniha vám pomůže vyřešit nejtěžší úkol při hubnutí. Tedy nemít večer hlad ani chuť a přitom udržet příjem kalorií tak, abyste hubli.

Cena: 375 Kč
O knize řekli:
Simona Záveská
Knihu vřele doporučuji všem lidem, kteří nemají nápady co zajímavého a chutného jíst na večeře místo obligátní vaječné omelety/obloženého chleba. Ať už jste v redukčním režimu nebo ne, tak recepty využijete pro celou rodinu. Kniha mne naučila jak se dá chutně upravit zelenina na spousty způsobů a dala tipy na výborné zeleninové zálivky, které dají salátu úplně „jiný rozměr“ . Překvapila mne snadná a levná domácí výroba sýru labneh nebo-li domácí Lučiny. Už by mne nenapadlo si kupovat předraženou Lučinu z obchodu, protože ta chuť té domácí je „hvězdná“ a nesrovnatelně levnější.

Praktický návod na zdravé hubnutí 2021

Chcete přestat držet diety a místo toho začít hubnout? V tomto návodu najdete vše potřebné k sestavení jídelníčku. Jak vám pomůžou bílkoviny a kolik jich máte jíst? Jak zlepšit střevní mikrobiom, aby vám pomáhal ve zhubnutí? A jakým nejčastějším chybám se vyhnout? Vše, co potřebujete vědět, stručně, srozumitelně a přitom velmi konkrétně.

Cena: 350 Kč
O knize řekli:
PhDr. Iva Málková (zakladatelka Společnosti STOB)
Název E-booku Praktický návod na zdraví hubnutí je stoprocentně pravdivý. Z přemíry informací o výživě a hubnutí, které nás dnes zaplavují, vybrala autorka ty nejdůležitější, které jsou podstatné pro redukci váhy. Seznamuje srozumitelně čtenáře se základními živinami tak, aby byl schopen si sestavit samostatně jídelníček šitý na míru právě jemu, a to i s ohledem na množství přijaté energie. Vysvětluje i důležitost dalších faktorů při sestavování jídelníčku jako je glykemický index, glykemická nálož, vitaminy, minerální látky a žhavá novinka střevní mikrobiom. Dobrým pomocníkem pro sestavení jídelníčku je i přehled potravinových skupin a tipy na jednotlivé chody. U zkušené odbornice máte jistotu, že to, co se dočtete, vychází z vědecky podložených závěrů.

Sezónní jídelníčky ve výhodném setu

Chcete přestat držet diety a místo toho začít hubnout? V tomto návodu najdete vše potřebné k sestavení jídelníčku. Jak vám pomůžou bílkoviny a kolik jich máte jíst? Jak zlepšit střevní mikrobiom, aby vám pomáhal ve zhubnutí? A jakým nejčastějším chybám se vyhnout? Vše, co potřebujete vědět, stručně, srozumitelně a přitom velmi konkrétně.

Cena: 250 Kč

Facebook