One Two Slim – hubnutí na vlně psychedelie?

Recenze

One Two Slim

Éra největší slávy ,,zázračných” prostředků na hubnutí je už dávno pryč a pokud se s nimi setkáváme, bereme je s velkou rezervou. Občas se ale objeví taková vtipnost, že ji není možné nechat bez povšimnutí. Minulý týden mi dvakrát přistála ve spamu reklama na:

Bezoperační odstranění tuku z břicha a boků za 21 dní. S 50 % slevou ,,jen” za 990 Kč!

Nemusím snad ani dodávat, že: ,,bez omezení ve stravování, bez cvičení, bez vedlejších účinků, bezpečné a ve prospěch zdraví”.

Je fascinující, že subjekt, který ,,zablešuje” český internetový prostor si nedá ani práci s korekturami češtiny, takže používá výrazy jako ,,spolovače” místo ,,spalovače”, ,,polyfinoly” místo ,,polyfenoly”, ,,zlepčení celkového stavu”….atd. nebo českému uchu divně znějící google překladačem pořízené texty, jako třeba:

,,Nejen jsem zhubla v břiše na 8 cm, ale i zbavila jsem se stále žáhy!”

Nechybí odkaz na neexistující studii, fiktivního lékaře, odtikávající hodiny, které vám formou nátlakového marketingu vnucují představu, že když nekoupíte teď, buď už výrobek nebude vůbec nebo za něj zaplatíte dvojnásobek.

Jak má tedy One Two Slim údajně fungovat?

Obsahuje:

  • L- karnitin
  • Zelený čaj
  • Garcinii gambodgii
  • Godji
  • Guaranu
  • Zinek
  • a pozor: Ibišek

Ibišek podle webu prodejce ,,obsahuje hodně množství chromu a kyselinu askorbovou a také kyselinu lysergovou” !!!!!

Aha, tak teď už to dává smysl. Z kyseliny lysergové šikovný ,,malý chemik” syntetizuje LSD (což je diethylamid kyseliny lysergové) a na základě vzniklé halucinace si připadá štíhlý. Jak snadné!

Ale vážně: kyselinu lysergovou, kromě nejznámějšího zdroje, jímž je námel, některé rostliny opravdu obsahují, ale jedná se o různé svlačcovité, o ibišku nikde ani zmínka. Spíše je to tedy zase známka zfušovaného textu.

Ostatní složky, jakými jsou karnitin, zelený čaj a garcinii si můžete, budete-li chtít, koupit kdekoli a za zlomek ceny. Žádné zázraky však od nich čekat nelze. A rozhodně ne bez změny jídelníčku a pohybové aktivity.

Že si to nevymýšlím, se můžete přesvědčit tady

 

Facebook

Články, testy a recepty

High protein nápoj bez přidaného cukru

Potraviny se zvýšeným obsahem bílkovin (proteinů) jsou jedonoznačně potravinářským trendem posledních dvou let. V některých případech bývá bohužel efekt přidaných bílkovin oslaben přidáním zbytečného množství cukru, jindy jde o předražené potraviny, u nichž je navíc označení ,,high protein“ jen nošením dřeva do lesa. Při hubnutí je velmi příjemné mít více možností, jak řešit svačiny mimo […]

Velký test zmrzlin – Co se změnilo v roce 2020?

V loňském roce jsem v testu zmrzlin popisovala řadu takových, které vytvářejí dojem, že jsou zdravější, ve skutečnosti ale jen málo z nich bylo vhodných pro hubnutí. A to ještě s výhradami. Tehdejšími ,,vítězi“ testu byly zmzliny Míša tvarohový a nanuk Skyr s 55 body. Celý test z roku 2019 si můžete přečíst tady Zatímco […]

Jídelníček na květen

Návrh jídelníčku na květen vám přináší ukázku toho, jak můžete jíst pestře a zajímavě a v souladu s tím, co je právě k dispozici. K snídani si vyzkoušejte bylinkovou omeletu a oběd připravte klidně pro celou rodinu. Vy si jen ohlídáte množství přílohy. Dopolední svačinu můžete mít třeba úplně bez práce, s odpolední strávíte pár […]

Domácí proteinové tyčinky

Máte pocit, že jíte ke svačinám pořád to samé? Nebo chcete vyřešit přenosnou svačinu a kupované proteinové tyčinky vám nechutnají? Upečte si proteinové tyčinky domácí. Jsou to tedy spíše flapjacky, ale s významně vyšším obsahem bílkovin a bez přidaného cukru. Domácí tyčinky sice nikdy nemůžou mít tolik bílkovin a zároveň tak málo sacharidů jako ,,proteinovky“ […]

Web a služby zdravého jídelníčku a hubnutí

MUDr. Václava Kunová

Webové stránky provozuje MUDr. Václava Kunová, která se na tomto prostoru věnuje psaní nezávislých a nekomerčních článků o tématech, která vás zajímají.

Patří mezi ně také vyvracení mýtů a polopravd v oblasti výživy a hubnutí.

Užitečné informace převádí až do praktických řešení, tedy receptů, jídelníčků a dalších konkrétních tipů.

Již od roku 2008.

Moje knihy o výživě a hubnutí

50 večeří pro zdravé hubnutí 2019

Recepty na rychlé studené a teplé večeře složené jen z bílkovin a zeleniny. Kniha vám pomůže vyřešit nejtěžší úkol při hubnutí. Tedy nemít večer hlad ani chuť a přitom udržet příjem kalorií tak, abyste hubli.

Cena: 375 Kč
O knize řekli:
Simona Záveská
Knihu vřele doporučuji všem lidem, kteří nemají nápady co zajímavého a chutného jíst na večeře místo obligátní vaječné omelety/obloženého chleba. Ať už jste v redukčním režimu nebo ne, tak recepty využijete pro celou rodinu. Kniha mne naučila jak se dá chutně upravit zelenina na spousty způsobů a dala tipy na výborné zeleninové zálivky, které dají salátu úplně „jiný rozměr“ . Překvapila mne snadná a levná domácí výroba sýru labneh nebo-li domácí Lučiny. Už by mne nenapadlo si kupovat předraženou Lučinu z obchodu, protože ta chuť té domácí je „hvězdná“ a nesrovnatelně levnější.

Praktický návod na zdravé hubnutí 2019

Chcete přestat držet diety a místo toho začít hubnout? V tomto návodu najdete vše potřebné k sestavení jídelníčku. Jak vám pomůžou bílkoviny a kolik jich máte jíst? Jak zlepšit střevní mikrobiom, aby vám pomáhal ve zhubnutí? A jakým nejčastějším chybám se vyhnout? Vše, co potřebujete vědět, stručně, srozumitelně a přitom velmi konkrétně.

Cena: 350 Kč
O knize řekli:
PhDr. Iva Málková (zakladatelka Společnosti STOB)
Název E-booku Praktický návod na zdraví hubnutí je stoprocentně pravdivý. Z přemíry informací o výživě a hubnutí, které nás dnes zaplavují, vybrala autorka ty nejdůležitější, které jsou podstatné pro redukci váhy. Seznamuje srozumitelně čtenáře se základními živinami tak, aby byl schopen si sestavit samostatně jídelníček šitý na míru právě jemu, a to i s ohledem na množství přijaté energie. Vysvětluje i důležitost dalších faktorů při sestavování jídelníčku jako je glykemický index, glykemická nálož, vitaminy, minerální látky a žhavá novinka střevní mikrobiom. Dobrým pomocníkem pro sestavení jídelníčku je i přehled potravinových skupin a tipy na jednotlivé chody. U zkušené odbornice máte jistotu, že to, co se dočtete, vychází z vědecky podložených závěrů.

Facebook