Proteinové pudinky bez cukru

Minitest proteinových pudinků bez cukru

Potraviny v testu

Proteinové pudinky zastupovala až donedávna v obchodech jediná značka, tedy Ehrmann. Chuťově atraktivní, s širokým spektrem příchutí, ale ne zrovna nejlevnější. Dnes už si můžete vybrat další dvě, podstatně levnější možnosti.

Je tedy u Ehrmanna nějaký důvod pro vyšší cenu? Jak jsou na tom ostatní značky?

Složení a nutriční hodnoty všech pudinků jsou si velmi podobné, proto je tento článek spíš přehledem tří možností, které máte na výběr než klasickým testem s bodovým hodnocením.

 

Je vůbec nutné kupovat proteinové pudinky?

Možná vás napadne, že by přeci stačilo uvařit si domácí pudink z pudinkového prášku, nesladit ho nebo použít náhradní nekalorické sladidlo. To je sice pravda, ale takový pudink bude mít obsah bílkovin stejný jako mléko, tedy jen kolem 3 g/100g. Nadlouho vás tedy nezasytí.

Kupované ,,neproteinové“ pudinky jsou navíc ještě zatížené velkým množstvím cukru. Porovnání nutričních hodnot najdete v tabulce.

Nutriční hodnoty ve 100 g průměrného klasického pudinku a pudinku proteinového

100 g klasického pudinku 100 g pudinku high protein
Energie(kJ) 499 319
Bílkoviny (g) 2.8 10
Tuky(g) 4.4 1.5
Sacharidy(g) 17 5.5

Proteinové pudinky mají trojnásobné množství bílkovin, ale jen třetinu sacharidů a méně než polovinu tuků oproti klasickým. Jejich energetická hodnota na 100 g je zhruba o 200 kJ nižší.

 

Proteinový pudink Ehrmann

Můžete koupit v příchutích vanilka, čokoláda, karamel, čoko a kokos, čokoláda a káva, čoko a máta.

 

Proteinový pudink Ehrmann

 

Složení (například čokoládového pudinku)

Sušené mléko, mléčná bílkovina, smetana, 1,8% kakaového prášku, 0,2% kakaového prášku se sníženým obsahem tuku, modifikovaný škrob, laktáza, zahušťovadla: karagenan, sladidla: sukralóza a acesulfam K, Přírodní aromata.

 

Nutriční hodnoty Protein pudinku Ehrmann s příchutí čokoláda

100 g celé balení 200 g
Energie(kJ) 319 638
Bílkoviny (g) 10 20
Tuky(g) 1.5 3
Sacharidy(g) 5.5 11

 

Pozitiva

 • velká nálož bílkovin
 • bez cukru
 • nízký obsah tuku
 • vhodný i při laktózové intoleraci
 • chuťově příjemný, nepřeslazený
 • k sehnání ve všech supermarketech

 

Negativa

 • vyšší cena (35-44 Kč za 200g)

 

Proteinový pudink Milbona (Lidl)

Můžete koupit v příchutích vanilka a čokoláda.

Proteinový pudink Milbona

 

Složení (například čokoládového pudinku)

Odstředěné mléko, mléčná bílkovina, smetana, 2 % kakaového prášku se sníženým obsahem tuku, modifikovaný škrob,  zahušťovadla: karagenan, sodná sůl karboxymetylcelulózy, přírodní aroma, sladidla: acesulfam K sukralóza, enzym laktáza.

 

Nutriční hodnoty Protein pudinku Milbona s příchutí čokoláda

100 g celé balení 200 g
Energie(kJ) 321 642
Bílkoviny (g) 10 20
Tuky(g) 1,5 3
Sacharidy(g) 5,2 10,4

Pozitiva

 • velká nálož bílkovin
 • bez cukru
 • nízký obsah tuku
 • vhodný i při laktózové intoleraci
 • chuťově příjemný, nepřeslazený
 • nižší cena (25 Kč za 200 g)

 

Negativa

 • k dostání jen v supermarketech Lidl

 

Proteinový pudink Dr.Oetker

Můžete koupit v příchutích vanilka a čokoláda. Balení je velké, vystačí na dvě svačiny.

Proteinový pudink Dr.Oetker

 

Složení (například čokoládového pudinku)

Odstředěné mléko, mléčné bílkoviny, smetana, 2,3 % kakaového prášku se sníženým obsahem tuku, modifikovaný škrob, aroma,  sladidla: acesulfam K kyselina cyklamová a sacharin, zahušťovadlo karagenan, stabilizátor fosforečnan sodný, mono a diglyceridy mastných kyselin.

 

Nutriční hodnoty Protein pudinku Dr. Oetker s příchutí čokoláda

100 g celé balení 400 g
Energie(kJ) 350 1400
Bílkoviny (g) 10 40
Tuky(g) 1,6 6,4
Sacharidy(g) 6,1 24,4

Pozitiva

 • velká nálož bílkovin
 • bez cukru
 • nízký obsah tuku
 • chuťově příjemný, nepřeslazený
 • nižší cena (45 Kč za velké balení 400 g)

 

Negativa

 • není označené, jestli je vhodný i při laktózové intoleranci
 • použitá sladidla patří dnes již k zastaralým (sacharin, cyklamát)
 • k dostání zatím jen v některých supermarketech (Lidl, Kaufland)

 

Bonus tip:

Proteinová krupice Dr.Oetker

Výrobek sice nese označení pudink, ale jedná se o mléčnou krupici. Oproti výše uvedeným pudinkům má o něco méně bílkovin, ale stále dvojnásobek oproti mléčné krupici klasické. Sacharidů má naopak jen polovinu. Pokud by vás přepadla chuť na krupicovou kaši, může vás tento výrobek zachánit. Balení je velké, vystačí na dvě svačiny.

Proteinová krupice Dr.Oetker

Nutriční hodnoty proteinové krupice

100 g celé balení 400 g
Energie(kJ) 334 1336
Bílkoviny (g) 7,5 30
Tuky(g) 1,5 6
Sacharidy(g) 8,7 34,8

Shrnutí

High protein pudinky jsou dobrým řešením, když máte chuť na potravinu tohoto typu, ale nesmí z jídelníčku vytlačit jogurty, tvarohy apod. Pokud vám vyhovují, dávejte si je, ale nemělo by to být častěji než dvakrát za týden.

 

Prohlášení

Tato recenze je nezávislá, stejně jako vše ostatní na tomto webu.

Deklaruji nulový konflikt zájmů.

 

 

Facebook

Články, testy a recepty

Paradox rybího salátu

Každý normální člověk by odhadl, že rybí salát s jogurtem musí mít nižší energetickou hodnotu a méně tuku než majonézový ekvivalent. V případě rybích salátů tato logika bohužel neplatí. Jako kdyby nestačilo, že se v jednom případě salát jmenuje ,,rybí“ a ve druhém případě ,,skandinávský sleďový“, když ve složení obou nacházíme 32% sleďů. Tomu tedy […]

Dýně – jak je nejlépe využít při hubnutí?

Dýně při hubnutí Dýně by v jídelníčku při hubnutí rozhodně neměly chybět. Kromě toho, že obsahují hodně vlákniny, manganu a karotenů, pomůžou vám snížit celkovou energetickou denzitu jídla. To znamená, že máte pocit, že jíte hodně, protože vaše porce má velký objem. Přitom energetické hodnota jídla zůstává nízká. Stačí třeba přidat několik kousků upečené dýně […]

5 ovocných mýtů, které snad nikdy neumřou

Přestože má ovoce nálepku ,,zdravé“ potraviny, u lidí, kteří chtějí nějaké to kilo shodit, vyvolává řadu otázek a nejasností. S novými klienty na úvodní konzultaci v poradně skoro vždy narazím na to, že věří některým z těchto 5 mýtů: 1. Při hubnutí je lepší ovoce raději nejíst Velká vlna popularity přísně nízkosacharidových diet, která v […]

Jídelníček na září

  Jídelníček na září je stále ještě ve znamení rajčat a paprik, které si můžete koupit čerstvé, vyzrálé a tuzemské. Nejlepší a nejlevnější zeleninu najdete na farmářských trzích. Tam také můžete koupit hrst hub lišek, z nichž připravíte lehký a přesto chuťově intenzivní oběd. Pokud je neseženete, použijte jakékoli jiné vaše oblíbené houby. Na svačinu […]

Web rozumnehubnuti.cz – nezávisle a bez reklam

MUDr. Václava Kunová

Webové stránky provozuje MUDr. Václava Kunová, která se na tomto prostoru věnuje psaní nezávislých a nekomerčních článků o tématech, která vás zajímají.

Patří mezi ně také vyvracení mýtů a polopravd v oblasti výživy a hubnutí.

Užitečné informace převádí až do praktických řešení, tedy receptů, jídelníčků a dalších konkrétních tipů.

Již od roku 2008.

Baví mě, když má jídlo šmrnc – rozhovor MUDr. V. Kunové pro OnaDnes.

Moje knihy o výživě a hubnutí

60 večeří pro zdravé hubnutí 2021

Recepty na rychlé studené a teplé večeře složené jen z bílkovin a zeleniny. Kniha vám pomůže vyřešit nejtěžší úkol při hubnutí. Tedy nemít večer hlad ani chuť a přitom udržet příjem kalorií tak, abyste hubli.

Cena: 375 Kč
O knize řekli:
Simona Záveská
Knihu vřele doporučuji všem lidem, kteří nemají nápady co zajímavého a chutného jíst na večeře místo obligátní vaječné omelety/obloženého chleba. Ať už jste v redukčním režimu nebo ne, tak recepty využijete pro celou rodinu. Kniha mne naučila jak se dá chutně upravit zelenina na spousty způsobů a dala tipy na výborné zeleninové zálivky, které dají salátu úplně „jiný rozměr“ . Překvapila mne snadná a levná domácí výroba sýru labneh nebo-li domácí Lučiny. Už by mne nenapadlo si kupovat předraženou Lučinu z obchodu, protože ta chuť té domácí je „hvězdná“ a nesrovnatelně levnější.

Praktický návod na zdravé hubnutí 2021

Chcete přestat držet diety a místo toho začít hubnout? V tomto návodu najdete vše potřebné k sestavení jídelníčku. Jak vám pomůžou bílkoviny a kolik jich máte jíst? Jak zlepšit střevní mikrobiom, aby vám pomáhal ve zhubnutí? A jakým nejčastějším chybám se vyhnout? Vše, co potřebujete vědět, stručně, srozumitelně a přitom velmi konkrétně.

Cena: 350 Kč
O knize řekli:
PhDr. Iva Málková (zakladatelka Společnosti STOB)
Název E-booku Praktický návod na zdraví hubnutí je stoprocentně pravdivý. Z přemíry informací o výživě a hubnutí, které nás dnes zaplavují, vybrala autorka ty nejdůležitější, které jsou podstatné pro redukci váhy. Seznamuje srozumitelně čtenáře se základními živinami tak, aby byl schopen si sestavit samostatně jídelníček šitý na míru právě jemu, a to i s ohledem na množství přijaté energie. Vysvětluje i důležitost dalších faktorů při sestavování jídelníčku jako je glykemický index, glykemická nálož, vitaminy, minerální látky a žhavá novinka střevní mikrobiom. Dobrým pomocníkem pro sestavení jídelníčku je i přehled potravinových skupin a tipy na jednotlivé chody. U zkušené odbornice máte jistotu, že to, co se dočtete, vychází z vědecky podložených závěrů.

Sezónní jídelníčky ve výhodném setu

Chcete přestat držet diety a místo toho začít hubnout? V tomto návodu najdete vše potřebné k sestavení jídelníčku. Jak vám pomůžou bílkoviny a kolik jich máte jíst? Jak zlepšit střevní mikrobiom, aby vám pomáhal ve zhubnutí? A jakým nejčastějším chybám se vyhnout? Vše, co potřebujete vědět, stručně, srozumitelně a přitom velmi konkrétně.

Cena: 250 Kč

Facebook