Proteinové nápoje se používají hlavně ve fitness výživě pro podporu budování svalové hmoty. Některé z nich lze však s úspěchem využít při hubnutí. Proteinové nápoje vhodné pro redukční režim by měly mít co nejnižší energetickou hodnotu, co nejvyšší obsah bílkovin (proteinů), co nejméně sacharidů a měly by být samozřejmě bez přidaného cukru.
Ve speciálních prodeinách nebo internetových obchodech můžeme nakoupit celou řadu proteinových nápojů. Velkým problémem však bývá nutnost koupit velké balení bez možnosti zjistit, zda se výrobce terfil zrovna do naší chuti. Firma Fitco, jejíž výrobek vám představujeme, nabízí nápoje v praktickém jednoporcovém balení. Kromě oblíbených příchutí vanilkové a čokoládové je možno ochutnat také borůvku, jahodu nebo lískový oříšek. Obsahuje 21 –22.5 g bílkovin v jedné porci a jen 2,1 g sacharidů. Syrovátková bílkovina, kterí je zde použita jako zdroj proteinů, má vynikající dlouhodobou sytivou schopnost. Nápoj je slazen směsí sukralózy a acesulfamu K. Obsahuje omega-3 nenasycené mastné kyseliny.

Použití: Proteinový nápoj je vhodnou náhradou dopolední nebo odpolední svačiny. Nápoj stačí rozmíchat ve vodě. Doporučujeme nejvýše 2 porce za den.

Složení a nutriční hodnoty:

Vanilka (75 % bílkovin):

CFM syrovátkový proteinový matrix, přírodně identická aromata, omega –3 formula, vitaminový matrix, sladidla sukralóza a acesulfam K. Xanthanová guma, přírodní potravinářské barvivo beta-karoten.

Nutriční hodnoty:

  100 g 1 porce (30 g)
Energie (kJ) 1661 498
Bílkoviny (g) 75 22.5
Tuky (g) 5,2 1,6
Sacharidy (g) 7,1 2,1

Jahoda (75 % bílkovin):

CFM syrovátkový proteinový matrix, přírodně identická aromata, omega –3 formula, vitaminový matrix, sladidla sukralóza a acesulfam K. Xanthanová guma, pravé kousky jahod, potravinářské barvivo karmin.

Nutriční hodnoty:

  100 g 1 porce (30 g)
Energie (kJ) 1661 498
Bílkoviny (g) 75 22.5
Tuky (g) 5,2 1,6
Sacharidy (g) 7,1 2,1

Lískový oříšek (75 % bílkovin):

CFM syrovátkový proteinový matrix, přírodně identická aromata, omega –3 formula, vitaminový matrix, sladidla sukralóza a acesulfam K. Xanthanová guma, přírodní, potravinářské barvivo karamel.

Nutriční hodnoty:

  100 g 1 porce (30 g)
Energie (kJ) 1661 498
Bílkoviny (g) 75 22.5
Tuky (g) 5,2 1,6
Sacharidy (g) 7,1 2,1

Čokoláda (70 % bílkovin):

CFM syrovátkový proteinový matrix, přírodně identická aromata, omega –3 formula, vitaminový matrix, sladidla sukralóza a acesulfam K. Kakaový prášek, kousky pravé tmavé čokolády, xanthanová guma, přírodní potravinářské barvivo karamel.

Nutriční hodnoty:

  100 g 1 porce (30 g)
Energie (kJ) 1656 497
Bílkoviny (g) 70 21
Tuky (g) 5,2 1,6
Sacharidy (g) 7,1 2,1

Borůvka (70 % bílkovin):

CFM syrovátkový proteinový matrix, přírodně identická aromata, omega –3 formula, vitaminový matrix, sladidla sukralóza a acesulfam K. Borůvky celé a prášek, xanthanová guma.

Nutriční hodnoty:

  100 g 1 porce (30 g)
Energie (kJ) 1656 497
Bílkoviny (g) 70 21
Tuky (g) 5,2 1,6
Sacharidy (g) 7,1 2,1

Nápoje lze koupit v některých fitcentrech nebo na www.dietninakup.cz.

Vytisknout článek Vytisknout článek

Odpovědi k “Proteinový nápoj Fitco”

 1. hofmanka řekl:

  Dobrý den, kupuji si tento nápoj s jahodovou příchutí. Nedávno ho ochutnal i můj 11letý syn a teď stále škemrá, ať mu ho dělám také. Na obalu nápoje se neuvádí, jestli je vhodný i pro děti. Můžu mu ho tedy bez obav třeba ob den dát? Mám trochu obavy, jestli taková dávka bílkovin není pro dětská játra a ledviny přece jen moc… Děkuji.

 2. Kunová řekl:

  Doporučené rozmezí pro příjem bílkovin u dospělých je neustále předmětem diskusí. U dětí jsou všichni ještě mnohem opatrnější.
  Nicméně ukazuje se dost zásadní věc, a to, že vyšší příjem bílkovin sice ovlivní činnost ledvin ve smyslu že více „filtrují“, ale že to je normální adaptační mechanismus, který nijak nepoškodí funkci ledvin jako takových. Samozřejmě mluvíme o zdravých lidech. Při dietách s vyšším příjmem bílkovin ( při přechodu na tyto dietu) se doporučuje o pít o trochu více tekutin než předtím.
  Ale konkrétně :
  Váš chlapec by měl za den přijmout přibližně 10 000 kJ. Z toho by měly bílkoviny tvořit minimálně 10 %, maximálně 30 %. V přepočtu to znamená, že denní minimum by mělo být 58 g, maximum je 176 g. Ideální je příjem kolem 1.5 g/1 kg váhy, tedy pro vašeho chlapce (pokud počítám, že váží něco kolem 45 kg) , tedy cca 67 g bílkovin za den.
  Záleží na tom, zda ve své běžné stravě inklinuje více k sacharidovým potravinám (pečivo, přílohy, ovoce) nebo spíš k bílkovinám (maso, sýry, tvaroh, vejce).
  Pokud je více „sacharidový“, můžete mu nápoj dávat každý den (výhodou je kvalitní bílkovina, omega3 a to, že je slazený sukralózou).
  Pokud je více „bílkovinný“, dávejte mu nápoj obden a tak, aby neměl například na svačinu tvaroh nebo větší kus sýra a k tomu ještě proteinový nápoj, ale aby měl jen tento nápoj a k tomu třeba banán nebo pečivo.
  Jen pro srovnání : 1 porce proteinového nápoje má stejně bílkovin jako 100 g kuřecího masa nebo 80 g eidamu.

 3. Honza řekl:

  Dobrý den,mám takový zdravotní dotaz,chtěl jsem se zeptat jestli je nějaké zdravotní ryziko užívání protejnových nápojů a nemocí DNA neboli nemoci králu druh artritidy( zanět kloubů) díky

 4. Kunová řekl:

  To Honza:
  Ne, v případě proteinových nápojů se bát nemusíte, purinů by měly obsahovat jen minimálně. Většinou jsou totiž založeny na bázi směsi syrovátkového proteinu, proteinu z bílku, levnější obsahují sojový protein. Pokud zvolíte čistě syrovátkový (whey) protein , mělo by to být stoprocentní volba a obsah purinů nejnižší.

 5. Lukáš řekl:

  Dobrý den, cvíčim každý druhy den už tak 2 měsíce výsledky už pozoruji ale na tu dobu malé chtěl bych zkusti proteinový napoj jen jsem menšího vzrůstu a mam teprve 15 let kamarádi rikaji ze to zpomaluje vyvoj rustu a ze bych mohl být furt malý měřím cca. 160 cm

Zanechej komentář

TOPlist