Archív pro rubriku Vaše úspěchy a neúspěchy

Tedy, přesně řečeno, skoro neuvěřitelné, protože stačí podívat se do zrcadla a jednoduše se přesvědčit. V tom zrcadle jsem já. To je docela normální, většinou když se podíváte do zrcadla, tak tam uvidíte sebe. Jenže když se do toho zrcadla podívám já, tak buď mám tendenci pozdravit (slušně vychovaný člověk přece druhé lidi zdraví, teda určitě ty, kteří se objevují v jeho zrcadle), nebo se mi chce u toho zrcadla zůstat a prostě do něj udiveně koukat. Abyste tomu rozuměli, já se totiž v tom zrcadle nepoznávám, protože ještě před půl rokem z něj na mě koukala úplně jiná paní.
(more…)

sarka1.jpgJmenuji se Štěpánka. Ve dvaceti letech jsem se v dala a čekala své první miminko. Moje hmotnost před otěhotněním byla 57kg při výšce 164cm. Na konci těhotenství jsem byla o 41kg těžší, tj. 98kg. Tuto váhu jsem se snažila různými dietami shodit, ale povedlo se jenom něco, zbylo mi ještě 12kg, když jsem zjistila, že čekám další miminko, při němž jsem opět přibrala 33kg.
(more…)

Je mi 61 let a celý život bojuji s obezitou. V těhotenství a po jeho skončení se moje váha zvýšila a s přibývajícím věkem, jsem stejně rychle jako roky (možná ještě rychleji) připočítávala kilogramy. Když jsem vcházela do obchodu s oděvy prodavačky se zpytavě dívaly co tam dělám, vždyť na slony nic neprodávají. Při pokusech o snížení váhy jsem dosahovala i dobrých výsledků, ale obvykle během dalších dvou let jsem se obyčejně vrátila ke své váze nebo ještě kousek dál. Přišly i další potíže jako tlak, dušnost a když jsem otevírala dveře ordinace viděla jsem na lékaři jeho nevyřčenou myšlenku – vy nejdřív zhubněte a teprve potom se přijďte léčit.
(more…)

TOPlist