Archív pro rubriku Začínáte hubnout?

Individuální poradna snižování nadváhy MUDr.Václavy Kunové 

SONY DSC

Chcete-li zhubnout zdravě, příjemně, bez zbytečných omezení a vysokých nákladů, máte možnost navštivit Individuální poradnu pro rozumné hubnutí. Vaší počáteční investicí bude nutnost zamyslet se a pochopit několik důležitých zákonitostí vedoucích k cíli. Jakmile je jednou vstřebáte, nemůžete mít už v budoucnu nikdy s hubnutím problém.

Seznamte se s novými možnostmi, které poradna nabízí

(more…)

Cola_dvojiceV první části článku věnovaném light potravinám jsme se zabývali jogurty, tvarohy a sýry. Účelem bylo odbourat černobílý pohled na light potraviny. Šlo také o to zjistit, jestli se úspora tuku nebo cukru odrazí v chuti potraviny a jestli s sebou její častá konzumace nese nějaká rizika. Stejný přístup můžete očekávat ve druhé a poslední části článku, kdy se podíváme podrobněji na nápoje, šunky, tuky a cereálie.

(more…)

Madeland_trojice

Potraviny spadající do kategorie light nebo podobně označené jsou stále zdrojem kontroverzních názorů. Bývaly vyzdvihovány pro svojí nízkou energetickou hodnotu, malé množství tuku a další výživové vlastnosti. Dnes jsou naopak zavrhovány kvůli takzvaným náhražkám, ze kterých se často dělá větší strašák než je doopravdy. Čekáte-li černobílou odpovědˇna otázku, zda light potraviny ANO nebo light potraviny NE, nedočkáte se. Záleží totiž na tom, jak která, jak kdy, v jakém množství a pro koho? Pojďme se v první části článku podívat podrobně na jogurty, tvarohy a sýry, jejichž obal nás při hubnutí navádí ke koupi.

(more…)

Přejeme vám všechno nejlepší do roku 2011. Ze všeho nejvíc bychom si přáli, abyste prožili celý rok ve zdraví a pohodě. K tomu je – jak známo – zapotřebí i spokojenosti se svým vzhledem. Pokud se vám přes veškerá preventivní opatření povedlo o vánocích kilo nebo více nabrat, zachovejte chladnou hlavu. Ze všech stran na vás v lednových dnech začnou útočit návody na detoxikační režimy, reklamy na koktejly a doplňky výživy. Snažte se je přehlížet s nadhledem a odstupem. Jsou to vaše peníze a vaše zdraví a rozhodně ne všechny návody na hubnutí jsou bezpečné. My se vám budeme snažit podat pomocnou ruku v podobě objektivních informací, které vám pomůžou zhubnout nebo si udržet váhu a zdraví zároveň. Čeká na vás mnoho testů potravin, novinek, receptů a dalších tipů, s jejichž pomocí si budete hubnutí užívat.

Reklamní slogany k přípravku Alli slibují zhubnout o 50 % více než jen samotnou dietou. Toto odvážné tvrzení přitahuje pozornost většiny lidí bojujících s nadváhou či obezitou jako zázračný magnet. Proč to nezkusit? Vždyť jde jen o to, investovat 1500 kč za měsíc do svého zdraví. Ve slově zdraví ovšem narážíme na celou řadu problémů. A jak je to se skutečnou efektivitou přípravku?

(more…)

Mnozí z nás to známe, přijde okamžik, kdy se rozhodneme začít něco podnikat se svou postavou. Při pohledu do zrcadla si řekneme, tak dost! Blíží se léto, odhalujeme více a více své proporce, chceme se cítit dobře. Nechci se zaměřovat na správné složení jídelníčku, nechci zde apelovat na potřebu zvýšené pohybové aktivity. Mé zamyšlení jsem pojmenovala : „Ne pak,ale teď“ a ráda bych otevřela zcela jinou kapitolu rozumného hubnutí, ve které se chci ukázat, jak my sami sobě si můžeme pomoci a vše si zpříjemnit. (more…)

Množství energie, kterou potřebujeme pro chod organismu je značně individuální a závisí na pohlaví, výšce, věku, aktuální váze a stupni pohybové aktivity. Hlavní složkou výdeje energie je bazální metabolismus, druhou část tvoří energie, kterou potřebujeme pro trávení potravy a vykonávání pohybových aktivit (i zcela rutinních). Najděte si v tabulce, jak jste na tom právě vy.

(more…)

prasky2.jpgNa trhu je hodně přípravků, které slibují, že vám pomohou shodit nadbytečné kilogramy. V podstatě jsou dvojího druhu. Buď ve formě léků (předepisovaných lékařem), nebo jako koktejly nahrazující jídlo, či potravinové doplňky výživy obsahující vlákninu, karnitin, chrom nebo např. ženšen či výtažky ze zeleného čaje. Ty lze běžně koupit bez předpisu v lékárně a jejich používání s sebou nese minimální rizika. Zároveň však jejich efekt většinou není ověřen klinickými testy, které by dokazovaly, že při stejné dietě a pohybovém režimu zhubnete s tímto přípravkem více než bez něj. Tam, kde chybějí objektivní důkazy, podložené výsledky seriózních klinických studií, logicky nastupuje vehementní reklamní kampaň, často zaštítěná tváří nějaké populární osobnosti. Řada lidí možná po těchto přípravcích i trochu shodí, a téměř všichni zase přiberou. Bez správně sestaveného jídelníčku a alespoň mírného pohybu žádný z těchto doplňků slibujících zhubnutí nepomůže. Až 99% úspěchu závisí jen a jen na vás. Přesto i ten nejracionálněji uvažující člověk občas touží po drobné pomoci. Co můžeme očekávat ?
(more…)

Slim cupZajímalo by mě, nakolik je podle vás účinný nový přípravek Slim cup – výrobci tvrdí, že je to právě tuk v něm obsažený, který snižuje chuť k jídlu.

Podle reklam , které jsou v současné době na tento přípravek snad ve všech časopisech zaměřených na ženy se tvrdí, že Slim cup je první přírodní klinicky ověřený produkt pro cílenou regulaci hmotnosti. Jaká je skutečnost?
(more…)

Energetická rovnováha
Důležitou otázkou při změnách hmotnosti (redukčních režimech) je energetická rovnováha. Obezita je právě důsledkem dlouhodobé nerovnováhy ve smyslu převažujícího příjmu energie potravou nad jejím výdejem.

(more…)

TOPlist