Archív pro rubriku Média

Slanina_vejce

Škodí nám nasycené tuky nebo naopak byly a jsou zbytečným strašákem? Můžeme být k soli ještě tolerantnější než jsme dnes? Jíst, jak nám Margit radí, máslo, vejce a slaninu,to vše bohatě zalévat kávou a nehlídat pitný režim? Margit Slimáková ve svém, byť poměrně krátkém článku na Aktuálně.cz, otevřela tolik kontroverzních témat, že rozbor vydal celkem na tři reakce. Ale slibuji, tato je už opravdu poslední :) Předchozí dvě si můžete přečíst zde:

http://www.rozumnehubnuti.cz/?…

http://www.rozumnehubnuti.cz/?…

(more…)

Dortiky_zelenina

V první části článku rozboru článku Margit Slimákové jsme řešili otázky stability a nestability oficiálních výživových doporučení, nutnost nebo naopak zbytečnost počítání kalorií a důležitost pohybové aktivity: První část článku zde: http://www.rozumnehubnuti.cz/?…

Druhá část se týká kontroverzí k doporučení příjmu tuků a sacharidů. Podle Margit Slimákové je i v těchto otázkách všechno úplně jinak. Máme přestat hlídat tuky a vyloučit ze stravy sacharidy?

(more…)

dreamstime_Diet_change copy

Na první pohled by se mohlo zdát, že nám chce Margit Slimáková v článku ,,Ve výživě je skoro všechno naopak” na webu aktualne.cz konečně otevřít oči: prokouknout špinavé triky výrobců potravin a uvést na pravou míru omyly výživových odborníků.

V článku Margit zrecyklovala svoje oblíbená témata a smíchala je do dosud nevídané směsi pravd, a polopravd, na něž nabalila populistické pozlátko, o kterém je předem jasné, že zajistí vysokou čtenost a počty sdílení. Jaký je důsledek pro čtenáře? Neaktuálnost by byla ještě tím nejmenším, ale zmatení, nejasná až nebezpečná výživová doporučení už nikoli. Proto považuji za nezbytné se k němu vyjádřit.

Plné znění článku je zde:

http://blog.aktualne.cz/…limakova.php?…

(more…)

Nebylo by snad ani úplně normální, kdyby se v lednu všechny lifestylové časopisy zas a znova nezaplevelily osvědčenými radami jak zhubnout. Většinou je přehlédnu, zakroutím hlavou a jdu dělat něco produktivního. Tentokrát mi to ale nedá a musím se s vámi podělit o neskutečný zážitek. Věřte nebo ne, ale MUDr. Kateřina Cajthamlová doporučuje “Hubnutí ve spánku” !!! Magazín Aha v 1. čísle 2012 vyhrabal pět let starou knihu nazvanou “Hubněte ve spánku – využijte svůj biorytmus k hubnutí” a představili ji doktorce Cajthamlové. Dieta ji zaujala a dokonce se jí i líbí. Co nám tedy náš televizní výživový guru vlastně doporučuje?

(more…)

Je vůbec možné si v restauraci vybrat dietní jídlo? Jak postupovat? Můžeme očekávat, že nám personál pomůže s výběrem? Musíme nutně skončit jen u salátu s kuřetem? Co když si chceme dokonce na dietním jídle pochutnat? Jak dopadlo testování restaurací po České republice? Přečtěte si v článku pro blog SCUKu

„„Ben Cristovao (23) už není sám.“ Ve společnosti se objevil po boku osmnáctileté macandy, která někde potratila vkus. A to je vedle Bena, který si na své image tolik zakládá, bijící jako pěst na oko…. Tak těmito slovy začíná článek na serveru Super.cz. To přece nemůže nikdo myslet vážně !!!??? Koukám se na fotografie oné slečny a mám chut chytit redaktora pod krkem. Vidím velmi pohlednou mladou dívku, která vyhrála v jakési soutěži večeři s mladým začínajícím zpěvákem. Jakým právem si někdo dovoluje tímto způsobem útočit na mladou ženu, navíc velmi hezkou. Co má znamenat na hlavní straně serveru seznam.cz výkřik pěkně oplácanou?

(more…)

„Muži to nikdy nepochopí“ slogan nové Korunní siluety na jejíž celostránkové reklamní fotografii si muž s nechápavým výrazem zamyšlené drbe lysé čelo vystihuje přesně situaci. Situaci, která je tak absurdní, že rozum zůstává stát a kromě mužů přestávají chápat i všichni, jejichž inteligenční kvocient je vyšší než dnešní datum. Ti ostatní slepě věří, že nová Korunní silueta je lepší než byla ta předchozí, protože má přeci nízký glykemický index ! A také málo kalorií ! Má to však háček – o druhých půlkách těchto pravd se už nemluví.

(more…)

Kromě záplavy receptů na nejčokoládovější cukroví a nejšlehačkovitější vánoční dorty, které na nás hledí již pár týdnů z časopisů, se setkáváme i s radami ze skupiny „osvícených“. Jsou to návody na to, jak tentokrát o vánocích nepřibrat a neskončit s podrážděným žlučníkem. (more…)

Výrobci potravin mění svůj zavedený sortiment za pochodu. Někdy přidají místo náhradního sladidla cukr, který diametrálně změní energetickou hodnotu potraviny, mění se tučnost výrobku i jeho gramáž. Vznikají tak značné komplikace. (more…)

Schopnost věcně a konstruktivně kritizovat a kritiku přijímat by měla být chápána jako jedna ze základních dovedností současného člověka. I ve výživě a stravování. Je přeci tolik věcí, které nám vadí! Proč je takový problém na ně reagovat a přispět k tomu, aby se něco změnilo? Samozřejmě víme, že totalitní režim kritice nepřál. (more…)

TOPlist