Archív pro rubriku Články čtenářů a čtenářek

lilek na trhuTéměř každý den se setkávám s názorem, že my, jedlíci zeleniny, ovoce a zastánci zdravého životního stylu, jsme tvorové z jiné planety, které je lepší raději neřešit, jen nad nimi mávnout rukou či si poklepat na čelo. Bláznům se nemá odporovat, že… opravdu je s podivem, jaké reakce je schopen vyvolat na růžičky rozebraný květák, povařený v páře, doplněný rajčaty a zasypaný 20% strouhaným eidamem, připravený k večeři, když všichni kolem večeří rohlík se salámem, vaječné topinky nebo chleby s paštikou.

(more…)

chloe2.jpgNašimi médii proběhla zpráva o tom, že jedna účastnice soutěže Miss Anglie váží 80 kg. Mnoho lidí z toho bylo udiveno. I já jsem se divil, ale vzápětí jsem začal slečnu Chloe Marshall obdivovat. Její účast v soutěži snad už konečně zboří mýty o tom, že jen štíhlé ženy mohou být v životě úspěšné. Skutečnost je totiž jiná.

(more…)

metr.jpgMusel bych žít na opuštěném ostrově, abych si jich nevšiml. A koho? Přece reklam na hubnutí a light potraviny. Jsou všude. V televizi, v rádiu, na lavičkách, v novinách, v lékárnách a tak dále. V těchto reklamách vystupují skoro vždy ženy. A stejně tak se tyto reklamy na ženy zaměřují. To již bereme jako samozřejmost. Umíte si vůbec představit, že by muž propagoval nízkotučný jogurt? To by patrně působilo komicky: „Ahoj Pepo, koupil jsem si svěží jogurt s nula procenty tuku. To si pošmáknu“.

(more…)

TOPlist