Archív pro rubriku Jídelníčky úspěšných

kvet kapustyKolem vegetariánství stále panuje mnoho předsudků. Jedním z nich je ten, že každý vegetarián musí být štíhlý jen proto, že nejí maso. Mylná je ale z druhé strany i představa, že vegetariánská strava musí být deficitní, že při ní musí člověku chybět řada živin. Příklad Jany vyvrací mýty oba. Jana začala hubnout 10. ledna 2008 s váhou 71,3 kg při výšce 162 cm ve věku 35 let. Váha 71 kg se sice nezdá být příliš vysoká, ale protože Jana má poněkud jemnější tělesnou stavbu, je pro ní ideální váha do 57 kg. (more…)

Daniel Vondráček začal hubnout téměř před rokem , přesněji 21.8. 2006. Jeho váha byla tehdy 95 kg při výšce 178 cm, obvod pasu 102 cm. Protože je Daniel mladý muž – 27 let – nechtěl se s nadváhou smířit. Nebylo mu jasné, co dělá špatně, protože od svých 17 let byl zvyklý cvičit: 3 x týdně posilovna, 1 x týdně squash. S váhou bojoval téměř od svého dospívání, zkoušel různé diety, při nichž však vždy třeba 10 kg zhubl, vzápětí 15 kg přibral. Při jeho zaměstnání(barman, vstává kolem dvanácté hodiny, pracuje v noci) by nebylo možné se držet diet, které radí jíst naposledy v 18 hodin (my doporučujeme lehké jídlo naposledy 2 hod před spaním), v Danielově případě však bylo nutno vše ještě časově posunout do pozdních hodin.

(more…)

Už před měsícem to byl jeden rok, co jsem začala svou největší akci v životě – „hubnutí pod dozorem“ – hubnutí se STOBem. Začátky byly úžasné, protože jsem byla opravdu pevně přesvědčena o tom, že to jinak nebude a já zase budu taková „diva“ jako před x lety. Po prvních třech týdnech jsem měla pět kilo dole a má motivace vzrostla na nebývalou úroveň. Už tehdy jsem věděla, jaké mám štěstí, že mi není zakazováno zcela mé oblíbené červené (a nejen to), když jde váha dolů.
(more…)

Po zveřejnění první části seriálu Jídelníčky úspěšných jsme zjistili, že vás velice zajímá, jak skutečně hubnou reální lidé. Tentokrát přinášíme záznam jídelníčků muže ve věku 26 let.
(more…)

Jak moc důsledný v dodržení redukčního jídelníčku musí být člověk, který chce zhubnout? Jak si z “povolených” potravin uvařit pokrmy, které se nebudou stereotypně opakovat? Přinášíme záznam jídelníčku jedné z těch, které se podařilo zhubnout z původních 95 kg na současných 70 kg při výšce 169 cm.
(more…)

TOPlist