Archív pro rubriku Doporučujeme

SONY DSC

Tento kurz přináší ucelené informace lidem, kteří už nechtějí poslouchat rozporuplné a z kontextu vytržené informace o výživě. Zaměřuje se na rady, jak využívat přirozených, základních potravin, bez nutnosti nakupování výživových doplňků, a spojuje v sobě prvky zdravé redukce váhy a zdravé výživy.

V kurzu se také dozvíte, jaké jsou zdravé způsoby hubnutí a jaké jsou jejich přínosy a negativa, které základní živiny potřebujete nebo které vitamíny a minerální látky jsou pro člověka nejdůležitější.

Kurz má celkem 15 lekcí a jeho cena je 250 Kč.

Obsah kurzu a další podrobnosti najdete zde:

https://www.vimvic.cz/…va-a-hubnuti?…

ValensFit logo POSMédia nás zaplavují množstvím různých dietních směrů. Jednou radí striktně omezit tuky, jindy zase téměř nejíst potraviny sacharidové. Hity poslední doby, jakými jsou například dieta Dukanova, Paleo nebo Raw veganská jsou svým poměrem živin mezi sebou diametrálně odlišné a v každém případě extrémní. Ale i na první pohled rozumná dieta nemusí být pro konkrétního člověka ideální. V současné době existuje možnost individualizovat jídelníček za pomoci genetického vyšetření. S prvními výsledky bych vás chtěla seznámit.

Od října roku 2014 k dnešnímu datu proběhlo vyšetření prvních desítek klientů, z čehož někteří již svoje hubnutí úspěšně ukončili, většina z nich pokračuje dále. Test spočívá v odebrání vzorku slin, zaslání do laboratoře ve Spojených státech, vyhodnocení a stanovení správného jídelníčku a dalších faktorů životního stylu vzhledem ke genotypu daného člověka. Následují konzultace, v průběhu kterých se klienti naučí, jak získané informace uvést do praxe. To může trvat 3 měsíce, nebo déle, podle toho, kolik klient potřebuje zhubnout a jestli má nějaké zdravotní obtíže.

(more…)

Masové jerky jsou jednou z možností, jak řešit svačiny, zejména na cestách. Jedná se o maso konzervované sušením, což je technologie používaná po staletí. Pro účely snižování váhy jsou zajímavé jejich nutriční vlastnosti. Energetická hodnota jerky je totiž ze 74 % tvořena proteiny (bílkovinami). Tento výrobek obsahuje zcela minimální množství tuků a sacharidů. Přestože je hmotnost 1 balení nízká, dokáže díky vysokému zastoupení bílkovin dobře zasytit. 1 balení má jen 288 kJ a 0.96 g tuku, ale 12.4 g čistých bílkovin.

(more…)

Proteinové tyčinky mají narozdíl od musli tyčinek výbornou schopnost zasytit. Je to dáno tím, že obsahují velké množství bílkovin, sacharidů naopak méně. Všechny mají samozřejmě nízký obsah tuků. Při hubnutí bychom si měli vybírat takové proteinové tyčinky, které mají poměr bílkovin vůči sacharidům co nejvýhodnější (co nejblíže optimálnímu poměru 1 : 1) Tyčinky Weider patří na našem trhu k chuťové špičce. Samozřejmostí je, že neobsahují žádné ztužené tuky, nejsou tedy zdrojem trans-kyselin. Všechny tyčinky lze použít i při bezlepkové dietě.

(more…)

Dlouho očekávaná novinka na thu s dietními potravinami nazvaná vtipně „Štíhlé nudle“ je konečně k dispozici. Proč taková vlna zájmu? Protože těstoviny obecně jsou velmi oblíbené. Při hubnutí se ale leckomu jejich nestřídmá konzumace vymstí. 100 g vařených těstovin, což je dávka, kterou bychom měli jíst k obědu, je docela malá a pokud nedáme dobrý pozor, snadno si dáme na talíř dvojnásobek. K večeři už klasické těstoviny kvůli vyššímu obsahu sacharidů nejsou vhodné vůbec. Před časem se objevily i zde na stránkách těstoviny Fitness, ty je však nutno před konzumací uvařit. Štíhlé nudle můžete jíst ihned a můžete si je dát s klidem i večer.

(more…)

Čokolády bez cukru nejsou na trhu úplnou novinkou. Dřívější modely však trpěly celou řadou problémů, kvůli nimž jsme je raději nedoporučovali. Mívaly totiž buď stejně vysokou energetickou hodnotu jako „klasické“ čokolády, protože používaly sladidlo, které bylo kalorické (byť vhodné pro diabetiky) nebo měly výrazně horší chuťové vlastnosti. Nyní jsou k dispozici čokolády s nižší energetickou hodnotou, nižším glykemickým indexem a výbornou chutí.

(more…)

Proteinové nápoje se používají hlavně ve fitness výživě pro podporu budování svalové hmoty. Některé z nich lze však s úspěchem využít při hubnutí. Proteinové nápoje vhodné pro redukční režim by měly mít co nejnižší energetickou hodnotu, co nejvyšší obsah bílkovin (proteinů), co nejméně sacharidů a měly by být samozřejmě bez přidaného cukru.
(more…)

Těstoviny patří mezi jedny z nejoblíbenějších potravin, mezi přílohami hrají jednoznačně hlavní roli. Mají univerzální použití, jsou rychle hotové a můžou být doma ve stálých zásobách. Z hlediska výživy nejsou úplně problematické, protože – pokud je nerozvaříme- mají v rámci příloh relativně nízký glykemický index. Jejich mínusem je však poměrně vysoký podíl sacharidů, který je diskvalifikuje při hubnutí k použití v odpoledních a večerních hodinách. Nebo alespoň tomu tak bylo do doby než se objevila jejich proteinová varianta. Těstovinofilům se otevřely zcela netušené možnosti.

(more…)

S radostí vám představujeme zbrusu nový projekt: www.dietninakup.cz, který by vám měl významně pomoci šetřit čas při nakupování potravin vhodných pro hubnutí. Najdete v něm fotografie potravin a produktů, dozvíte se, v čem jsou přínosné a v jakém množství je konzumovat.

Každá potravina má popsané složení a nutriční hodnoty. Nejde o žádné nepřirozené potraviny, ale čerstvou zeleninu, ovoce s nižším obsahem cukru, vybrané druhy chlazeného masa a chlazených ryb, mléčné výrobky, zajímavé druhy tofu, výrobky ze šmakouna, proteinové tyčinky, pečivo, přílohy a mnoho potravin dalších, o jejichž existenci možná dosud nevíte. Všechny položky jsou vybrány tak, aby splňovaly nejnáročnější výživová kritéria, nikoli jen požadavek nízké energetické hodnoty.

Jak nové stránky využívat? V klidu a s rozmyslem si můžete sestavit nákup na týden a nechat si ho přivézt domů nebo do zaměstnání. Nebo jen průběžně sledovat novinky na trhu tak, aby váš jídelníček byl stále svěží a zábavný.

rybySpotřeba ryb v České republice je na zoufale nízké úrovni. Zatímco průměrný Čech sní jen 5,8 kg ryb za rok, ve Francii je to celých 26 kg. Přestože nelze ztotožňovat zdravý životní styl jen se spotřebou ryb, statistiky hovoří jasně v tom smyslu, že čím vyšší spotřeba ryb, tím nižší riziko vzniku srdečně-cévních chorob. Není to vždy jen chybou konzumentů. Nabídka čerstvých ryb na českém trhu je velice omezená, ryby jsou k dispozici v omezeném výběru nebo za přemrštěné ceny. Dosavadní neradostnou situaci se snaží rozjasnit internetový obchod www.cerstveryby.cz.

(more…)

TOPlist