Archív pro rubriku Strategie a taktika

Velikonoce

Přestože jsou velikonoce z hlediska jídla jen takové ,,malé vánoce”, můžou snahu o hubnutí když nic horšího, tak na pár týdnů zabrzdit. Což se vzhledem k blížícímu se létu vůbec nehodí.

Nejrůznější dobroty jako takové by samy o sobě ani vadit nemusely, ale pokud posčítáme dohromady všechny kousky mazanců, beránků, čokoládových zajíčků, nádivek, řízků a vajíčkových salátů, dohromady to může dát pěknou dávku kalorií. A samozřejmě nasycených tuků, sacharidů, hlavně cukru a u někoho ještě s dávkou alkoholu navíc. Jak to tedy všechno letos zvládnout?

(more…)

Individuální poradna snižování nadváhy MUDr.Václavy Kunové 

SONY DSC

Chcete-li zhubnout zdravě, příjemně, bez zbytečných omezení a vysokých nákladů, máte možnost navštivit Individuální poradnu pro rozumné hubnutí. Vaší počáteční investicí bude nutnost zamyslet se a pochopit několik důležitých zákonitostí vedoucích k cíli. Jakmile je jednou vstřebáte, nemůžete mít už v budoucnu nikdy s hubnutím problém.

Seznamte se s novými možnostmi, které poradna nabízí

(more…)

Vanocni_tabule2

Třeba o vánocích. Nebo na Silvestra či kdykoli jindy. Jak se s tím vaše tělo vyrovnává? Kolik tuku skutečně můžete přibrat? A dá se přejíst trochu chytřeji? Skoro pokaždé si slibujete, že se to tentokrát nestane. Potom stoupnete na váhu a zjistíte, že se situace zase vymkla kontrole. Není nutno hned panikařit, podívejme se podrobněji na to, co jste to doopravdy ,,vyvedli”.

(more…)

Cola_dvojiceV první části článku věnovaném light potravinám jsme se zabývali jogurty, tvarohy a sýry. Účelem bylo odbourat černobílý pohled na light potraviny. Šlo také o to zjistit, jestli se úspora tuku nebo cukru odrazí v chuti potraviny a jestli s sebou její častá konzumace nese nějaká rizika. Stejný přístup můžete očekávat ve druhé a poslední části článku, kdy se podíváme podrobněji na nápoje, šunky, tuky a cereálie.

(more…)

Madeland_trojice

Potraviny spadající do kategorie light nebo podobně označené jsou stále zdrojem kontroverzních názorů. Bývaly vyzdvihovány pro svojí nízkou energetickou hodnotu, malé množství tuku a další výživové vlastnosti. Dnes jsou naopak zavrhovány kvůli takzvaným náhražkám, ze kterých se často dělá větší strašák než je doopravdy. Čekáte-li černobílou odpovědˇna otázku, zda light potraviny ANO nebo light potraviny NE, nedočkáte se. Záleží totiž na tom, jak která, jak kdy, v jakém množství a pro koho? Pojďme se v první části článku podívat podrobně na jogurty, tvarohy a sýry, jejichž obal nás při hubnutí navádí ke koupi.

(more…)

Přejeme vám všechno nejlepší do roku 2011. Ze všeho nejvíc bychom si přáli, abyste prožili celý rok ve zdraví a pohodě. K tomu je – jak známo – zapotřebí i spokojenosti se svým vzhledem. Pokud se vám přes veškerá preventivní opatření povedlo o vánocích kilo nebo více nabrat, zachovejte chladnou hlavu. Ze všech stran na vás v lednových dnech začnou útočit návody na detoxikační režimy, reklamy na koktejly a doplňky výživy. Snažte se je přehlížet s nadhledem a odstupem. Jsou to vaše peníze a vaše zdraví a rozhodně ne všechny návody na hubnutí jsou bezpečné. My se vám budeme snažit podat pomocnou ruku v podobě objektivních informací, které vám pomůžou zhubnout nebo si udržet váhu a zdraví zároveň. Čeká na vás mnoho testů potravin, novinek, receptů a dalších tipů, s jejichž pomocí si budete hubnutí užívat.

obezOBAKniha, kterou vydává v těchto dnech nakladatelství Forsapi je výsledkem dlouholeté práce s klienty poradny pro snižování nadváhy. Dává stručný návod k výběru jednotlivých vhodných potravin a na sestavení zdravého redukčního jídelníčku. Základním přístupem není až tak velký důraz na počítání energetické hodnoty potravin a vůbec už ne vyhýbání se každému přijatemu gramu tuku. (more…)

Reklamní slogany k přípravku Alli slibují zhubnout o 50 % více než jen samotnou dietou. Toto odvážné tvrzení přitahuje pozornost většiny lidí bojujících s nadváhou či obezitou jako zázračný magnet. Proč to nezkusit? Vždyť jde jen o to, investovat 1500 kč za měsíc do svého zdraví. Ve slově zdraví ovšem narážíme na celou řadu problémů. A jak je to se skutečnou efektivitou přípravku?

(more…)

Mnozí z nás to známe, přijde okamžik, kdy se rozhodneme začít něco podnikat se svou postavou. Při pohledu do zrcadla si řekneme, tak dost! Blíží se léto, odhalujeme více a více své proporce, chceme se cítit dobře. Nechci se zaměřovat na správné složení jídelníčku, nechci zde apelovat na potřebu zvýšené pohybové aktivity. Mé zamyšlení jsem pojmenovala : „Ne pak,ale teď“ a ráda bych otevřela zcela jinou kapitolu rozumného hubnutí, ve které se chci ukázat, jak my sami sobě si můžeme pomoci a vše si zpříjemnit. (more…)

Zima, tma a únava má na náš organismus negativní vliv, ať už si to chceme nebo nechceme připustit. Někdy nás vhání do konejšivé náruče sacharidů, jindy jsme příliš unavení na to, abychom si šli zacvičit nebo projít. Místo toho popíjíme svařená vína nebo grog. I když do jídelníčku přidáme zdánlivě málo, za měsíc či dva se můžeme divit. Proč vůbec jíme více? Lze se těmto tendencím účinně bránit?

(more…)

TOPlist